API Delevan S1812-821F
S1812-821F picture photo
Mfg. Part Number
S1812-821F
Brief Description
FIXED IND 820NH 614MA 530 MOHM
Datasheet Download
S1812-821F.pdf
Availability of S1812-821F
QUANTITY
S1812-821F Order Process
Ship out your order
Specifications of S1812-821F
Internal Part NumberEIS-S1812-821F
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Type-
Material - CoreIron
Inductance820nH
Tolerance±1%
Current Rating614mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)530 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant155MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.190" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1812-821F
Related LinksS1812, S1812-821F Datasheet, API Delevan Distributor
S1812-821F Details Description
Related parts for S1812-821F
IC AMP AUDIO PWR .3W STER 8SOIC datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SNT-4A datasheet.pdf
IC PS SEQUENCER/MON 12CH 64VQFN datasheet.pdf
RES SMD 723 OHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 75 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SPECIAL TRIM KIT FOR 2X UM2472 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf