Panasonic Industrial Automation Sales S1DXM-A2C30M-AC120V
S1DXM-A2C30M-AC120V picture photo
Mfg. Part Number
S1DXM-A2C30M-AC120V
Manufacturer
Product Category
Time Delay Relays
Brief Description
RELAY TIMER ANALOG DPDT 0-30MIN
Datasheet Download
S1DXM-A2C30M-AC120V.pdf
Availability of S1DXM-A2C30M-AC120V
QUANTITY
S1DXM-A2C30M-AC120V Order Process
Ship out your order
Specifications of S1DXM-A2C30M-AC120V
Internal Part NumberEIS-S1DXM-A2C30M-AC120V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Relays
FamilyTime Delay Relays
SeriesS1DXM
Relay TypeIntegrated
FunctionOn-Delay
CircuitDPDT (2 Form C)
Delay Time0.2 Sec ~ 30 Min
Output TypeMechanical Relay
Contact Rating @ Voltage7A @ 250VAC
Voltage - Supply100 ~ 120VAC
Mounting TypeSocket
Termination StyleSocketable
Timing Adjustment MethodHand Dial
Timing Initiate MethodInput Voltage
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1DXM-A2C30M-AC120V
S1DXM-A2C30M-AC120V Details Description
Related parts for S1DXM-A2C30M-AC120V
HEADER OPEN CUP 3LVL .400 28POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 28-TQFN datasheet.pdf
RES SMD 10.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 3W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 20POS datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
FAN IMP MTRZD 225X99MM 48VDC datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS BOX MNT SKT datasheet.pdf