Panasonic Industrial Automation Sales S1DXM-M2C10H-AC240V
S1DXM-M2C10H-AC240V picture photo
Mfg. Part Number
S1DXM-M2C10H-AC240V
Brief Description
ANALOG TIMER S1DXM MULTI-RANGE
Datasheet Download
S1DXM-M2C10H-AC240V.pdf
Availability of S1DXM-M2C10H-AC240V
QUANTITY
S1DXM-M2C10H-AC240V Order Process
Ship out your order
Specifications of S1DXM-M2C10H-AC240V
Internal Part NumberEIS-S1DXM-M2C10H-AC240V
Relay TypeIntegrated
FunctionProgrammable (Multi-Function)
CircuitDPDT (2 Form C)
Delay Time0.05 Min ~ 10 Hrs
Output TypeMechanical Relay
Contact Rating @ Voltage7A @ 250VAC
Voltage - Supply220 ~ 240VAC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1DXM-M2C10H-AC240V
S1DXM-M2C10H-AC240V Details Description
Related parts for S1DXM-M2C10H-AC240V
RES SMD 1.65K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 20% 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 10NS 28TSOP datasheet.pdf
RES 30 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 160POS .050 SMD datasheet.pdf
FERRITE CHIP 600 OHM 0402 datasheet.pdf
DATAFLASH 64MBIT 8UDFN datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf