Murata Electronics North America S1U-3X-16-A-12-RC
S1U-3X-16-A-12-RC picture photo
Mfg. Part Number
S1U-3X-16-A-12-RC
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
POWER SHELF FOR 12V D1U
Datasheet Download
S1U-3X-16-A-12-RC.pdf
Availability of S1U-3X-16-A-12-RC
QUANTITY
S1U-3X-16-A-12-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of S1U-3X-16-A-12-RC
Internal Part NumberEIS-S1U-3X-16-A-12-RC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAccessories
Series-
Accessory TypeRack Mount
For Use With/Related ProductsD1U Power Supplies
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S1U-3X-16-A-12-RC
Related LinksS1U-3X-1, S1U-3X-16-A-12-RC Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
S1U-3X-16-A-12-RC Details Description
Related parts for S1U-3X-16-A-12-RC
TRANS PNP 150V 0.7A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC 3PRT CABLE TXRX/ARBIT 80HTQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 6.65M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MUX DUAL 4-INPUT 16SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RECEPT datasheet.pdf
103 dB, 192 kHz 8-Channel D/A Converter IC datasheet.pdf