Riedon S2-0R01F1
S2-0R01F1 picture photo
Mfg. Part Number
S2-0R01F1
Brief Description
RES SMD 0.01 OHM 1% 1W 2615
Datasheet Download
S2-0R01F1.pdf
Availability of S2-0R01F1
QUANTITY
S2-0R01F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of S2-0R01F1
Internal Part NumberEIS-S2-0R01F1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.01
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case2615 J-Lead
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.260" L x 0.154" W (6.60mm x 3.90mm)
Height0.142" (3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S2-0R01F1
Related LinksS2-0, S2-0R01F1 Datasheet, Riedon Distributor
S2-0R01F1 Details Description
Related parts for S2-0R01F1
CAP CER 2700PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 1.69A 50 MOHM datasheet.pdf
END COVER GRAY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 50MA 24V datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf