Riedon S2-0R01J3
S2-0R01J3 picture photo
Mfg. Part Number
S2-0R01J3
Brief Description
RES SMD 0.01 OHM 5% 1W 2615
Datasheet Download
S2-0R01J3.pdf
Availability of S2-0R01J3
QUANTITY
S2-0R01J3 Order Process
Ship out your order
Specifications of S2-0R01J3
Internal Part NumberEIS-S2-0R01J3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.01
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case2615 J-Lead
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.260" L x 0.154" W (6.60mm x 3.90mm)
Height0.142" (3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S2-0R01J3
Related LinksS2-0, S2-0R01J3 Datasheet, Riedon Distributor
S2-0R01J3 Details Description
Related parts for S2-0R01J3
RES ARRAY 9 RES 1.5K OHM 10SIP datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.00V SC70-4 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 550MA 608 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FIXED POINT DSP 176-LQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517HBGA datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf