Riedon S2-0R039F8
S2-0R039F8 picture photo
Mfg. Part Number
S2-0R039F8
Brief Description
RES SMD 0.039 OHM 1% 1W 2615
Datasheet Download
S2-0R039F8.pdf
Availability of S2-0R039F8
QUANTITY
S2-0R039F8 Order Process
Ship out your order
Specifications of S2-0R039F8
Internal Part NumberEIS-S2-0R039F8
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.039
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 275°C
Package / Case2615 J-Lead
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.260" L x 0.154" W (6.60mm x 3.90mm)
Height0.142" (3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S2-0R039F8
Related LinksS2-0R, S2-0R039F8 Datasheet, Riedon Distributor
S2-0R039F8 Details Description
Related parts for S2-0R039F8
TVS DIODE 51VWM POWERDI123 datasheet.pdf
IC CTRLR DDR DRAM, SDRAM 28QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
OSC MEMS 16.384MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC FPGA 131 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/4"-500' BLACK datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 5W T18 datasheet.pdf