Vishay/Beyschlag MMA02040C2200FB300
MMA02040C2200FB300 picture photo
Mfg. Part Number
MMA02040C2200FB300
Brief Description
RES SMD 220 OHM 1% 0.4W 0204
Datasheet Download
MMA02040C2200FB300.pdf
Availability of MMA02040C2200FB300
QUANTITY
MMA02040C2200FB300 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMA02040C2200FB300
Internal Part NumberEIS-MMA02040C2200FB300
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMM-HV Professional High Voltage Thin-Film MELF Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device Package0204
Size / Dimension0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMA02040C2200FB300
Related LinksMMA02040C, MMA02040C2200FB300 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMA02040C2200FB300 Details Description
Related parts for MMA02040C2200FB300
IC EEPROM 256KBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 160PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 2.0MM SNGL PCB RA 5POS datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM SQ 13.1MM datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 430MA 840 MOHM datasheet.pdf