Vishay/BCcomponents S220J25SL0N6TJ5R
S220J25SL0N6TJ5R picture photo
Mfg. Part Number
S220J25SL0N6TJ5R
Brief Description
CAP CER 22PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
S220J25SL0N6TJ5R.pdf
Availability of S220J25SL0N6TJ5R
QUANTITY
S220J25SL0N6TJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S220J25SL0N6TJ5R
Internal Part NumberEIS-S220J25SL0N6TJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S220J25SL0N6TJ5R
Related LinksS220J25S, S220J25SL0N6TJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S220J25SL0N6TJ5R Details Description
Related parts for S220J25SL0N6TJ5R
CONN RECEPT 3POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN COVER METAL 120POS TOP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R 2225 datasheet.pdf
SCR THY PHASE LEG 1600V WC-500 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
MNTG PAD NYL datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
MIN-SAS HD ASY datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf