Vishay/BCcomponents S220J25SL0N6UJ5R
S220J25SL0N6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
S220J25SL0N6UJ5R
Brief Description
CAP CER 22PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
S220J25SL0N6UJ5R.pdf
Availability of S220J25SL0N6UJ5R
QUANTITY
S220J25SL0N6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S220J25SL0N6UJ5R
Internal Part NumberEIS-S220J25SL0N6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesS
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S220J25SL0N6UJ5R
Related LinksS220J25S, S220J25SL0N6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S220J25SL0N6UJ5R Details Description
Related parts for S220J25SL0N6UJ5R
FIXED IND 27UH 1.7A 110 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN TERM BLK JUMPER BAR .5M datasheet.pdf
SNAP DMXPRO 512 CHANELS AND RDM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 18.5A D2PAK datasheet.pdf
ANT TUF DUCK VHF 220-225MHZ SM datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 224POS GOLD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 15W datasheet.pdf