Vishay/BCcomponents S220J33SL0R63L7R
S220J33SL0R63L7R picture photo
Mfg. Part Number
S220J33SL0R63L7R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 3KV SL RADIAL
Datasheet Download
S220J33SL0R63L7R.pdf
Availability of S220J33SL0R63L7R
QUANTITY
S220J33SL0R63L7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S220J33SL0R63L7R
Internal Part NumberEIS-S220J33SL0R63L7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S220J33SL0R63L7R
Related LinksS220J33S, S220J33SL0R63L7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S220J33SL0R63L7R Details Description
Related parts for S220J33SL0R63L7R
RES SMD 649K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 14POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN 15V OUT datasheet.pdf
MAXIGRIP FANSINK 35X35X14.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
JOYSTICK HALL 2AXIS 3 BUTTONS datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 22POS datasheet.pdf
AM5 SWITCH 11A SPDT RLLR LVR datasheet.pdf