TE Connectivity Deutsch Connectors DJT10E21-16HA-LC
DJT10E21-16HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
DJT10E21-16HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN
Datasheet Download
DJT10E21-16HA-LC.pdf
Availability of DJT10E21-16HA-LC
QUANTITY
DJT10E21-16HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of DJT10E21-16HA-LC
Internal Part NumberEIS-DJT10E21-16HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-38999 Series I, DJT
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationA
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)DJT10E21-16HA-LC
Related LinksDJT10E21, DJT10E21-16HA-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
DJT10E21-16HA-LC Details Description
Related parts for DJT10E21-16HA-LC
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
C/A,2.0MM,RISER,XG,AQUA,LC-SC datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 100PS GOLD datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 4.2NS 256BGA datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 20MA TSOT23-8 datasheet.pdf
PMI IND CAP SUB MINI RED datasheet.pdf
CONN SOCKET FPC .4MM 40POS SMD datasheet.pdf
ANVIL INSERT datasheet.pdf
CAP FILM 0.033 UF 10% 300 VAC RA datasheet.pdf