Vishay/BCcomponents S221M33Z5UR63L6R
S221M33Z5UR63L6R picture photo
Mfg. Part Number
S221M33Z5UR63L6R
Brief Description
CAP CER 220PF 3KV Z5U RADIAL
Datasheet Download
S221M33Z5UR63L6R.pdf
Availability of S221M33Z5UR63L6R
QUANTITY
S221M33Z5UR63L6R Order Process
Ship out your order
Specifications of S221M33Z5UR63L6R
Internal Part NumberEIS-S221M33Z5UR63L6R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Elimination of Pb 26/Feb/2015
Standard Package1,000
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.252" (6.40mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S221M33Z5UR63L6R
Related LinksS221M33Z, S221M33Z5UR63L6R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S221M33Z5UR63L6R Details Description
Related parts for S221M33Z5UR63L6R
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 35A 400V GBPC-W datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
RES 560K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf