Vishay/BCcomponents S222Z29Y5VN63J5R
S222Z29Y5VN63J5R picture photo
Mfg. Part Number
S222Z29Y5VN63J5R
Brief Description
CAP CER 2200PF 1KV Y5V RADIAL
Datasheet Download
S222Z29Y5VN63J5R.pdf
Availability of S222Z29Y5VN63J5R
QUANTITY
S222Z29Y5VN63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S222Z29Y5VN63J5R
Internal Part NumberEIS-S222Z29Y5VN63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S222Z29Y5VN63J5R
Related LinksS222Z29Y, S222Z29Y5VN63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S222Z29Y5VN63J5R Details Description
Related parts for S222Z29Y5VN63J5R
BATTERY VRLA 6V 4AH datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 50V Z5U 1825 datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN HSNG PLUG INLINE 3POS PIN datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 12POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf