Laird Technologies IAS S2400BP36NF
S2400BP36NF picture photo
Mfg. Part Number
S2400BP36NF
Brief Description
ANT OMNIDIRECT 5.15DBI 36" N FEM
Datasheet Download
S2400BP36NF.pdf
Availability of S2400BP36NF
QUANTITY
S2400BP36NF Order Process
Ship out your order
Specifications of S2400BP36NF
Internal Part NumberEIS-S2400BP36NF
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-
Gain5.15dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N Female
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S2400BP36NF
Related LinksS2400, S2400BP36NF Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
S2400BP36NF Details Description
Related parts for S2400BP36NF
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 7.87"L X 5.91"W datasheet.pdf
IC OSC SILICON 7.3728MHZ 8-DFN datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 19 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
HAN E MALE CONTACT 20 AWG datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.61K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf