Laird Technologies IAS S2403BP12NM
S2403BP12NM picture photo
Mfg. Part Number
S2403BP12NM
Brief Description
ANT OMNI STICK 5DBI N FEMALE
Datasheet Download
S2403BP12NM.pdf
Availability of S2403BP12NM
QUANTITY
S2403BP12NM Order Process
Ship out your order
Specifications of S2403BP12NM
Internal Part NumberEIS-S2403BP12NM
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Gain5.15dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N Male
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)-
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S2403BP12NM
Related LinksS2403, S2403BP12NM Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
S2403BP12NM Details Description
Related parts for S2403BP12NM
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 3.9NH 500MA 120 MOHM datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 300POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 4.5-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.079 12 POS datasheet.pdf