Laird Technologies IAS S2407SLP12NF
S2407SLP12NF picture photo
Mfg. Part Number
S2407SLP12NF
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT POLAR PNL 7DBI 12" N-FEMALE
Datasheet Download
S2407SLP12NF.pdf
Availability of S2407SLP12NF
QUANTITY
S2407SLP12NF Order Process
Ship out your order
Specifications of S2407SLP12NF
Internal Part NumberEIS-S2407SLP12NF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypePanel
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-
Gain7dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N Female
Ingress Protection-
Mounting TypeChassis Mount
Height (Max)-
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S2407SLP12NF
Related LinksS2407S, S2407SLP12NF Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
S2407SLP12NF Details Description
Related parts for S2407SLP12NF
CONN HEADER 30POS DL R/A PCB AU datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 50MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
HEAT SINK 19MM X 19MM X 9MM datasheet.pdf
CAP CER 130PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1.2-20UNF-2A 1-5V datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 835 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 312K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf