Laird Technologies IAS S24497P36RTN
S24497P36RTN picture photo
Mfg. Part Number
S24497P36RTN
Brief Description
ANT DIRECT PNL 7DBI 36" RP TNC
Datasheet Download
S24497P36RTN.pdf
Availability of S24497P36RTN
QUANTITY
S24497P36RTN Order Process
Ship out your order
Specifications of S24497P36RTN
Internal Part NumberEIS-S24497P36RTN
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz), SHF (f > 4 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz, 5.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.9GHz
Return Loss-
Gain7dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, RP-TNC
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)1.500" (38.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S24497P36RTN
Related LinksS24497, S24497P36RTN Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
S24497P36RTN Details Description
Related parts for S24497P36RTN
RES SMD 17.4KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 10POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
IC ADC 20BIT EXTERNAL OSC 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES 14 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 165VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf
RES SMD 400 OHM 0.01% 0.3W 1506 datasheet.pdf
CYLINDER datasheet.pdf
CAP FILM 820PF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 9.1UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf