Delta Electronics S24SE150R6NDFA
S24SE150R6NDFA picture photo
Mfg. Part Number
S24SE150R6NDFA
Brief Description
DC/DC CONVERTER 10W 15V 670MA
Datasheet Download
S24SE150R6NDFA.pdf
Availability of S24SE150R6NDFA
QUANTITY
S24SE150R6NDFA Order Process
Ship out your order
Specifications of S24SE150R6NDFA
Internal Part NumberEIS-S24SE150R6NDFA
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)9V
Voltage - Input (Max)36V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)670mA
Power (Watts) - Manufacture Series10W
Voltage - Isolation1.6kV (1600V)
Package / Case6-DIP Module
Size / Dimension1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency87%
Power (Watts) - Max10W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S24SE150R6NDFA
Related LinksS24SE15, S24SE150R6NDFA Datasheet, Delta Electronics Distributor
S24SE150R6NDFA Details Description
Related parts for S24SE150R6NDFA
CAP CER 91PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 100PF 15KV R16 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS R/A SMT datasheet.pdf