Spansion S25FL032P0XNFI010
S25FL032P0XNFI010 picture photo
Mfg. Part Number
S25FL032P0XNFI010
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 32MBIT 104MHZ 8USON
Datasheet Download
S25FL032P0XNFI010.pdf
Availability of S25FL032P0XNFI010
QUANTITY
S25FL032P0XNFI010 Order Process
Ship out your order
Specifications of S25FL032P0XNFI010
Internal Part NumberEIS-S25FL032P0XNFI010
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package490
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesFL-P
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size32M (4M x 8)
Speed104MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-UDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-USON (5x6)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S25FL032P0XNFI010
Related LinksS25FL032, S25FL032P0XNFI010 Datasheet, Spansion Distributor
S25FL032P0XNFI010 Details Description
Related parts for S25FL032P0XNFI010
RES 9.1K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY 30POS DUAL SMD datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS PIN datasheet.pdf
HEATSHRINK 115/34MM-48" datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 3.2A 28.9 MOHM datasheet.pdf
RES 680 OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf