Spansion S25FL128SAGNFI010
S25FL128SAGNFI010 picture photo
Mfg. Part Number
S25FL128SAGNFI010
Brief Description
IC FLASH 128MBIT 133MHZ 8WSON
Datasheet Download
S25FL128SAGNFI010.pdf
Availability of S25FL128SAGNFI010
QUANTITY
S25FL128SAGNFI010 Order Process
Ship out your order
Specifications of S25FL128SAGNFI010
Internal Part NumberEIS-S25FL128SAGNFI010
Standard Package338
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesFL-S
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size128M (16M x 8)
Speed133MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-WSON (6x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S25FL128SAGNFI010
Related LinksS25FL128, S25FL128SAGNFI010 Datasheet, Spansion Distributor
S25FL128SAGNFI010 Details Description
Related parts for S25FL128SAGNFI010
KWIK KLIP PVC W/ADH GREY 3/8" datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 600V 8A TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1825 datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 27 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MCU 8051 8KB QFN20 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf