Spansion S25FL164K0XNFI013
S25FL164K0XNFI013 picture photo
Mfg. Part Number
S25FL164K0XNFI013
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 64MBIT
Datasheet Download
S25FL164K0XNFI013.pdf
Availability of S25FL164K0XNFI013
QUANTITY
S25FL164K0XNFI013 Order Process
Ship out your order
Specifications of S25FL164K0XNFI013
Internal Part NumberEIS-S25FL164K0XNFI013
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesFL1-K
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size64M (8M x 8)
Speed108MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Supplier Device Package8-SO
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S25FL164K0XNFI013
Related LinksS25FL164, S25FL164K0XNFI013 Datasheet, Spansion Distributor
S25FL164K0XNFI013 Details Description
Related parts for S25FL164K0XNFI013
CONN STRAIN RELIEF 36 POS METRIC datasheet.pdf
JUMPER-H1507TR/A3049B/X 8" datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.4A SOT223 datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
DISPLAY DOT MATRX HER 1.2" 5X7 datasheet.pdf
RES 427 OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3V SOT23 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf