Spansion S25FS256SDSNFI001
S25FS256SDSNFI001 picture photo
Mfg. Part Number
S25FS256SDSNFI001
Brief Description
IC MEM 256MB FLASH 1.8 V 8WSON
Datasheet Download
S25FS256SDSNFI001.pdf
Availability of S25FS256SDSNFI001
QUANTITY
S25FS256SDSNFI001 Order Process
Ship out your order
Specifications of S25FS256SDSNFI001
Internal Part NumberEIS-S25FS256SDSNFI001
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package82
SeriesFS-S
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH
Memory Size256M (32M x 8)
Speed80MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply1.7 V ~ 2 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-WDFN Exposed Pad
Supplier Device Package8-WSON (6x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S25FS256SDSNFI001
Related LinksS25FS256, S25FS256SDSNFI001 Datasheet, Spansion Distributor
S25FS256SDSNFI001 Details Description
Related parts for S25FS256SDSNFI001
IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
IC MUX 4:1 LVDS DIFF 2.5V 32-MLF datasheet.pdf
CONN PLUG 11-8POS CPC STANDARD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 6.3V X7R 0402 datasheet.pdf
TERM BLCK ADH LABEL 3.81MM 11-20 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
CONN IDC 25POS 2.54MM 22AWG TIN datasheet.pdf
RESONATOR SAW datasheet.pdf
CONN HDR 2POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
16V Low Cost, High Performance CMOS Rail-to-Rail Operational Amplifiers IC datasheet.pdf