Spansion S29GL01GS11FHI010
S29GL01GS11FHI010 picture photo
Mfg. Part Number
S29GL01GS11FHI010
Brief Description
IC FLASH 1GBIT 110NS 64FBGA
Datasheet Download
S29GL01GS11FHI010.pdf
Availability of S29GL01GS11FHI010
QUANTITY
S29GL01GS11FHI010 Order Process
Ship out your order
Specifications of S29GL01GS11FHI010
Internal Part NumberEIS-S29GL01GS11FHI010
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Standard Package180
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesGL-S
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size1G (64M x 16)
Speed110ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case64-LBGA
Supplier Device Package64-FBGA (11x13)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S29GL01GS11FHI010
Related LinksS29GL01G, S29GL01GS11FHI010 Datasheet, Spansion Distributor
S29GL01GS11FHI010 Details Description
Related parts for S29GL01GS11FHI010
RES SMD 820K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 4V X7S 0805 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
RELAY SSR 35A 3PH DIN MNT 2PL datasheet.pdf
CONN TERM BLK FUSE LED 5X20 datasheet.pdf
BOX ALUM UNPTD 15.91"L X 12.32"W datasheet.pdf
RES 16.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf