Recom Power RPP30-4815S-M
RPP30-4815S-M picture photo
Mfg. Part Number
RPP30-4815S-M
Brief Description
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS
Datasheet Download
RPP30-4815S-M.pdf
Availability of RPP30-4815S-M
QUANTITY
RPP30-4815S-M Order Process
Ship out your order
Specifications of RPP30-4815S-M
Internal Part NumberEIS-RPP30-4815S-M
FamilyDC DC Converters
SeriesPOWERLINE+ RPP30
PackagingTube
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)2A
Power (Watts) - Manufacture Series30W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / Case6-DIP Module
Size / Dimension2.00" L x 1.60" W x 0.45" H (50.8mm x 40.6mm x 11.4mm)
Operating Temperature-55°C ~ 94°C
Efficiency91.6%
Power (Watts) - Max30W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RPP30-4815S-M
Related LinksRPP30-, RPP30-4815S-M Datasheet, Recom Power Distributor
RPP30-4815S-M Details Description
Related parts for RPP30-4815S-M
CAP CER 300PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
UDOC FLASH DISK 1GB datasheet.pdf
ESD HANDLER 5-7/8X5-3/8X1-1/4 datasheet.pdf
IC OPAMP LIMITING 45KHZ 16QFN datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 100A AC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 450V X7T 1206 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 40W datasheet.pdf