Spansion S29GL064N11TFIV10
S29GL064N11TFIV10 picture photo
Mfg. Part Number
S29GL064N11TFIV10
Brief Description
IC FLASH 64MBIT 110NS 56TSOP
Datasheet Download
S29GL064N11TFIV10.pdf
Availability of S29GL064N11TFIV10
QUANTITY
S29GL064N11TFIV10 Order Process
Ship out your order
Specifications of S29GL064N11TFIV10
Internal Part NumberEIS-S29GL064N11TFIV10
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package91
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesGL-N
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size64M (8M x 8, 4M x 16)
Speed110ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case56-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Supplier Device Package56-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S29GL064N11TFIV10
Related LinksS29GL064, S29GL064N11TFIV10 Datasheet, Spansion Distributor
S29GL064N11TFIV10 Details Description
Related parts for S29GL064N11TFIV10
VARISTOR 25V 30A 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
LED 3MM BLUE WHT DIFF PANEL MOUN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 100PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 21 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf