Spansion S29GL064S80TFIV20
S29GL064S80TFIV20 picture photo
Mfg. Part Number
S29GL064S80TFIV20
Brief Description
IC FLASH 64MBIT
Datasheet Download
S29GL064S80TFIV20.pdf
Availability of S29GL064S80TFIV20
QUANTITY
S29GL064S80TFIV20 Order Process
Ship out your order
Specifications of S29GL064S80TFIV20
Internal Part NumberEIS-S29GL064S80TFIV20
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package91
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesGL-S
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size64M (4M x 16)
Speed80ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.65 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case56-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Supplier Device Package56-TSOP (18.4x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S29GL064S80TFIV20
Related LinksS29GL064, S29GL064S80TFIV20 Datasheet, Spansion Distributor
S29GL064S80TFIV20 Details Description
Related parts for S29GL064S80TFIV20
SWITCH LEVER SPDT 10A QC TERM datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 70NS 28SOH datasheet.pdf
IC REG DL BCK/LINEAR SYNC 10MSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TERMINAL LUBRICATOR ASSY datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C OCTAL 14DFN datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
BACKPLANE CPU 3 SLOT datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 68POS SMD datasheet.pdf