Spansion S29GL128S90TFI020
S29GL128S90TFI020 picture photo
Mfg. Part Number
S29GL128S90TFI020
Brief Description
IC FLASH 128MBIT 90NS 56TSOP
Datasheet Download
S29GL128S90TFI020.pdf
Availability of S29GL128S90TFI020
QUANTITY
S29GL128S90TFI020 Order Process
Ship out your order
Specifications of S29GL128S90TFI020
Internal Part NumberEIS-S29GL128S90TFI020
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package91
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesGL-S
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size128M (8M x 16)
Speed90ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case56-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Supplier Device Package56-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S29GL128S90TFI020
Related LinksS29GL128, S29GL128S90TFI020 Datasheet, Spansion Distributor
S29GL128S90TFI020 Details Description
Related parts for S29GL128S90TFI020
CONN PLUG HOUSING 16POS CRIMP datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 20V SCREW datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
PLUG-IN AMP WIRING SYSTEM 4CH datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 158MA 8 OHM SMD datasheet.pdf