Spansion S29WS064RABBHI010
S29WS064RABBHI010 picture photo
Mfg. Part Number
S29WS064RABBHI010
Brief Description
IC FLASH 64MBIT 108MHZ 84FBGA
Datasheet Download
S29WS064RABBHI010.pdf
Availability of S29WS064RABBHI010
QUANTITY
S29WS064RABBHI010 Order Process
Ship out your order
Specifications of S29WS064RABBHI010
Internal Part NumberEIS-S29WS064RABBHI010
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesWS-R
PackagingTray
Memory Size64M (4M x 16)
Speed108MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case84-VFBGA
Supplier Device Package84-FBGA (11.6x8)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S29WS064RABBHI010
Related LinksS29WS064, S29WS064RABBHI010 Datasheet, Spansion Distributor
S29WS064RABBHI010 Details Description
Related parts for S29WS064RABBHI010
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8.5NS 119BGA datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 100NS 64FBGA datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
PIEZOELECTRIC DIAPHRAGM datasheet.pdf
10+10 WAY F CRIMP L/BORE WO/JS datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf