Vishay/BCcomponents S330J25SL0N6UJ5R
S330J25SL0N6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
S330J25SL0N6UJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
S330J25SL0N6UJ5R.pdf
Availability of S330J25SL0N6UJ5R
QUANTITY
S330J25SL0N6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S330J25SL0N6UJ5R
Internal Part NumberEIS-S330J25SL0N6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S330J25SL0N6UJ5R
Related LinksS330J25S, S330J25SL0N6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S330J25SL0N6UJ5R Details Description
Related parts for S330J25SL0N6UJ5R
RES 150 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 25V X8R 0603 datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 85NS 56TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
1 INCH HST BLACK datasheet.pdf
CONN HDR 66POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
DSUB 13H6 F PCR/A G HP datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 2.3A 63 MOHM SMD datasheet.pdf