Vishay/BCcomponents S331K25X7RN6UK5R
S331K25X7RN6UK5R picture photo
Mfg. Part Number
S331K25X7RN6UK5R
Brief Description
CAP CER 330PF 1KV X7R RADIAL
Datasheet Download
S331K25X7RN6UK5R.pdf
Availability of S331K25X7RN6UK5R
QUANTITY
S331K25X7RN6UK5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S331K25X7RN6UK5R
Internal Part NumberEIS-S331K25X7RN6UK5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesS
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C