Vishay/BCcomponents S332K43Y5PN6BJ7R
S332K43Y5PN6BJ7R picture photo
Mfg. Part Number
S332K43Y5PN6BJ7R
Brief Description
CAP CER 3300PF 1KV Y5P RADIAL
Datasheet Download
S332K43Y5PN6BJ7R.pdf
Availability of S332K43Y5PN6BJ7R
QUANTITY
S332K43Y5PN6BJ7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S332K43Y5PN6BJ7R
Internal Part NumberEIS-S332K43Y5PN6BJ7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S332K43Y5PN6BJ7R
Related LinksS332K43Y, S332K43Y5PN6BJ7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S332K43Y5PN6BJ7R Details Description
Related parts for S332K43Y5PN6BJ7R
DC/DC CONVERTER 1.8V 14W datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M20-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 200MA 1.4 OHM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 16A 125V datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Solder datasheet.pdf