Vishay/BCcomponents S332K47X7RN63J7R
S332K47X7RN63J7R picture photo
Mfg. Part Number
S332K47X7RN63J7R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 1KV X7R RADIAL
Datasheet Download
S332K47X7RN63J7R.pdf
Availability of S332K47X7RN63J7R
QUANTITY
S332K47X7RN63J7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S332K47X7RN63J7R
Internal Part NumberEIS-S332K47X7RN63J7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S332K47X7RN63J7R
Related LinksS332K47X, S332K47X7RN63J7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S332K47X7RN63J7R Details Description
Related parts for S332K47X7RN63J7R
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 2M OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
DSUB MIXED FE SLD CRIMP COAX datasheet.pdf
RES 1.15M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf