Vishay/BCcomponents S332K59X7RP63K7R
S332K59X7RP63K7R picture photo
Mfg. Part Number
S332K59X7RP63K7R
Brief Description
CAP CER 3300PF 2KV X7R RADIAL
Datasheet Download
S332K59X7RP63K7R.pdf
Availability of S332K59X7RP63K7R
QUANTITY
S332K59X7RP63K7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S332K59X7RP63K7R
Internal Part NumberEIS-S332K59X7RP63K7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S332K59X7RP63K7R
Related LinksS332K59X, S332K59X7RP63K7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S332K59X7RP63K7R Details Description
Related parts for S332K59X7RP63K7R
Crystal 7.3728MHz 50ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SOJ, 2.60mm pitch datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 50POS 15AU datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CAP ARRAY 2.2UF 6.3V X5R 0504 datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 9POS R/A GOLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ10B datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf