Vishay/BCcomponents S332Z29Y5VN6TJ5R
S332Z29Y5VN6TJ5R picture photo
Mfg. Part Number
S332Z29Y5VN6TJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 1KV Y5V RADIAL
Datasheet Download
S332Z29Y5VN6TJ5R.pdf
Availability of S332Z29Y5VN6TJ5R
QUANTITY
S332Z29Y5VN6TJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S332Z29Y5VN6TJ5R
Internal Part NumberEIS-S332Z29Y5VN6TJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S332Z29Y5VN6TJ5R
Related LinksS332Z29Y, S332Z29Y5VN6TJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S332Z29Y5VN6TJ5R Details Description
Related parts for S332Z29Y5VN6TJ5R
BRAID ROSIN GREEN .075"X25' datasheet.pdf
VARISTOR 940V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
RES SMD 158KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 20V 2.9A 6TSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 17MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
IC CTLR DUAL 48VFQFPN datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
OSC VCTCXO 40.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf