Vishay/BCcomponents S332Z29Y5VN6UJ5R
S332Z29Y5VN6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
S332Z29Y5VN6UJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 1KV Y5V RADIAL
Datasheet Download
S332Z29Y5VN6UJ5R.pdf
Availability of S332Z29Y5VN6UJ5R
QUANTITY
S332Z29Y5VN6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S332Z29Y5VN6UJ5R
Internal Part NumberEIS-S332Z29Y5VN6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S332Z29Y5VN6UJ5R
Related LinksS332Z29Y, S332Z29Y5VN6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S332Z29Y5VN6UJ5R Details Description
Related parts for S332Z29Y5VN6UJ5R
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM datasheet.pdf
EDGECARD 212POS .050 SMD W/POSTS datasheet.pdf
68663-5-SHIELDED HEADER datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 95MA 5.9 OHM SMD datasheet.pdf
IC FPGA 71 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
IC ISOMODEM SYSTEM-SIDE 16SOIC datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL RGHT WK datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 56 OHM datasheet.pdf