API Delevan S3483R-150M
S3483R-150M picture photo
Mfg. Part Number
S3483R-150M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 1.1MA 90 MOHM SMD
Datasheet Download
S3483R-150M.pdf
Availability of S3483R-150M
QUANTITY
S3483R-150M Order Process
Ship out your order
Specifications of S3483R-150M
Internal Part NumberEIS-S3483R-150M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesS3483R
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating1.1mA
Current - Saturation1.1mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)90 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S3483R-150M
Related LinksS3483, S3483R-150M Datasheet, API Delevan Distributor
S3483R-150M Details Description
Related parts for S3483R-150M
MODULE SDRAM 133 128MB 144SODIMM datasheet.pdf
CONN MALE RCPT 3+PE SCREW SILVR datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RELAY SSR DC OUT 80A 4-32VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
CAP CER 5000PF 9KV R85 datasheet.pdf