Spansion S34ML04G100BHI000
S34ML04G100BHI000 picture photo
Mfg. Part Number
S34ML04G100BHI000
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC FLASH 4GBIT 25NS 63BGA
Datasheet Download
S34ML04G100BHI000.pdf
Availability of S34ML04G100BHI000
QUANTITY
S34ML04G100BHI000 Order Process
Ship out your order
Specifications of S34ML04G100BHI000
Internal Part NumberEIS-S34ML04G100BHI000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSpansion® ML SLC NAND Flash Memory
PCN Design/SpecificationAlternate Polyamide Material 15/Dec/2014
PCN Assembly/OriginTest Site Qualification 17/Sep/2014
Test Site Qualification 18/Sep/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package210
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesML-1
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NAND
Memory Size4G (512M x 8)
Speed25ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case63-VFBGA
Supplier Device Package63-BGA (11x9)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S34ML04G100BHI000
Related LinksS34ML04G, S34ML04G100BHI000 Datasheet, Spansion Distributor
S34ML04G100BHI000 Details Description
Related parts for S34ML04G100BHI000
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT W/PGA&COM 48-LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
FET RF N-CH 860MHZ 50V TO270-4 datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 10-42V 2.2A datasheet.pdf
3/4" RACEWAY 6' WHITE datasheet.pdf
CONN FPC TOP 4POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
IC LED DRIVER datasheet.pdf
CAP FILM 0.001UF 20% 310VAC AXIA datasheet.pdf