Spansion S34MS01G104BHI010
S34MS01G104BHI010 picture photo
Mfg. Part Number
S34MS01G104BHI010
Brief Description
IC FLASH 1GBIT 45NS 63BGA
Datasheet Download
S34MS01G104BHI010.pdf
Availability of S34MS01G104BHI010
QUANTITY
S34MS01G104BHI010 Order Process
Ship out your order
Specifications of S34MS01G104BHI010
Internal Part NumberEIS-S34MS01G104BHI010
PCN Assembly/OriginTest Site Qualification 17/Sep/2014
Test Site Qualification 18/Sep/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package210
SeriesMS-1
PackagingTray
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NAND
Memory Size1G (64M x 16)
Speed45ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.95 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case63-VFBGA
Supplier Device Package63-BGA (11x9)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S34MS01G104BHI010
Related LinksS34MS01G, S34MS01G104BHI010 Datasheet, Spansion Distributor
S34MS01G104BHI010 Details Description
Related parts for S34MS01G104BHI010
DIODE ZENER 3.9V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20NS 100TQFP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.001 OHM 0.5% 10W datasheet.pdf
TRANS PNP 160V 1.5A SOT89-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
REVERSE SMA BULKHD JACK datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V SMD datasheet.pdf