Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1121127R000T9L
Y1121127R000T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y1121127R000T9L
Brief Description
RES SMD 127OHM 0.01% 1/4W J LEAD
Datasheet Download
Y1121127R000T9L.pdf
Availability of Y1121127R000T9L
QUANTITY
Y1121127R000T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1121127R000T9L
Internal Part NumberEIS-Y1121127R000T9L
SeriesSMR1D
PackagingBulk
Resistance (Ohms)127
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1121127R000T9L
Y1121127R000T9L Details Description
Related parts for Y1121127R000T9L
CONN HEADER 14POS DUAL TIN SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 12POS 10.16MM datasheet.pdf
RES 27.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
IC PMIC PWR MGMT MULTI-CH 84QFN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT PIN datasheet.pdf