Vishay/BCcomponents S470J25SL0N6UK5R
S470J25SL0N6UK5R picture photo
Mfg. Part Number
S470J25SL0N6UK5R
Brief Description
CAP CER 47PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
S470J25SL0N6UK5R.pdf
Availability of S470J25SL0N6UK5R
QUANTITY
S470J25SL0N6UK5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S470J25SL0N6UK5R
Internal Part NumberEIS-S470J25SL0N6UK5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesS
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S470J25SL0N6UK5R
Related LinksS470J25S, S470J25SL0N6UK5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S470J25SL0N6UK5R Details Description
Related parts for S470J25SL0N6UK5R
SWITCH MINI SPDT ROLLER SLD datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 20PS GOLD WW R/A datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8.5NS 119BGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 18-36VIN 24VOUT datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 2W SMBG datasheet.pdf
XCEDE RGHT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
XFRMR PWR 20V 1.25A CHASSIS datasheet.pdf