Vishay/BCcomponents S470K25SL0N63K5R
S470K25SL0N63K5R picture photo
Mfg. Part Number
S470K25SL0N63K5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 47PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
S470K25SL0N63K5R.pdf
Availability of S470K25SL0N63K5R
QUANTITY
S470K25SL0N63K5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S470K25SL0N63K5R
Internal Part NumberEIS-S470K25SL0N63K5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S470K25SL0N63K5R
Related LinksS470K25S, S470K25SL0N63K5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S470K25SL0N63K5R Details Description
Related parts for S470K25SL0N63K5R
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC ADC W/MICROCTRLR 64-TQFP datasheet.pdf
PES datasheet.pdf
TAPE PLASTIC FILM 2"X 36YD datasheet.pdf
CONN RCPT 65POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
1.0" BLUE VINYL 250'/RL datasheet.pdf