Vishay/BCcomponents S470K25SL0N6TK5R
S470K25SL0N6TK5R picture photo
Mfg. Part Number
S470K25SL0N6TK5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 47PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
S470K25SL0N6TK5R.pdf
Availability of S470K25SL0N6TK5R
QUANTITY
S470K25SL0N6TK5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S470K25SL0N6TK5R
Internal Part NumberEIS-S470K25SL0N6TK5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S470K25SL0N6TK5R
Related LinksS470K25S, S470K25SL0N6TK5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S470K25SL0N6TK5R Details Description
Related parts for S470K25SL0N6TK5R
RELAY OPTOMOS 170MA DP 8-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
IC EMI FILTER 6LINE 16FLIPCHIP datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 250MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
HAN TC350 MALE CONTACT 35MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf