Vishay/BCcomponents S471K25Y5PN63L6R
S471K25Y5PN63L6R picture photo
Mfg. Part Number
S471K25Y5PN63L6R
Brief Description
CAP CER 470PF 1KV Y5P RADIAL
Datasheet Download
S471K25Y5PN63L6R.pdf
Availability of S471K25Y5PN63L6R
QUANTITY
S471K25Y5PN63L6R Order Process
Ship out your order
Specifications of S471K25Y5PN63L6R
Internal Part NumberEIS-S471K25Y5PN63L6R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S471K25Y5PN63L6R
Related LinksS471K25Y, S471K25Y5PN63L6R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S471K25Y5PN63L6R Details Description
Related parts for S471K25Y5PN63L6R
DIP CABLE - HDM10H/AE10M/HDM10H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 732 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf