Vishay/BCcomponents S471K29Y5PP6UK5R
S471K29Y5PP6UK5R picture photo
Mfg. Part Number
S471K29Y5PP6UK5R
Brief Description
CAP CER 470PF 2KV Y5P RADIAL
Datasheet Download
S471K29Y5PP6UK5R.pdf
Availability of S471K29Y5PP6UK5R
QUANTITY
S471K29Y5PP6UK5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S471K29Y5PP6UK5R
Internal Part NumberEIS-S471K29Y5PP6UK5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
SeriesS
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)0.453" (11.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S471K29Y5PP6UK5R
Related LinksS471K29Y, S471K29Y5PP6UK5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S471K29Y5PP6UK5R Details Description
Related parts for S471K29Y5PP6UK5R
RES SMD 1.58K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH KNOB STRGHT 0.5" NATURAL datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS VERT W/DRAIN HOLE datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 4POS datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24V IN 15V OUT datasheet.pdf
RES 18M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 410MW SOD123 datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 1MSPS 4CH 30TSSOP datasheet.pdf
RES 2.16K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
Capacitors TRIMMER 4.2-20PF 100V TH datasheet.pdf