Vishay/BCcomponents S471K33X7RR63K7R
S471K33X7RR63K7R picture photo
Mfg. Part Number
S471K33X7RR63K7R
Brief Description
CAP CER 470PF 3KV X7R RADIAL
Datasheet Download
S471K33X7RR63K7R.pdf
Availability of S471K33X7RR63K7R
QUANTITY
S471K33X7RR63K7R Order Process
Ship out your order
Specifications of S471K33X7RR63K7R
Internal Part NumberEIS-S471K33X7RR63K7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S471K33X7RR63K7R
Related LinksS471K33X, S471K33X7RR63K7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S471K33X7RR63K7R Details Description
Related parts for S471K33X7RR63K7R
EDGECARD 120POS PCI32 .050 SLD datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR 3INPUT 16SOEIAJ datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 5.62 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RACK VENTED datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 80MHZ 8WSON datasheet.pdf
4+4 DIL WAY HORIZ SMT PIN HDR datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 60A 80VDC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf