Vishay/BCcomponents S472M39Z5UN6AK5R
S472M39Z5UN6AK5R picture photo
Mfg. Part Number
S472M39Z5UN6AK5R
Brief Description
CAP CER 4700PF 1KV Z5U RADIAL
Datasheet Download
S472M39Z5UN6AK5R.pdf
Availability of S472M39Z5UN6AK5R
QUANTITY
S472M39Z5UN6AK5R Order Process
Ship out your order
Specifications of S472M39Z5UN6AK5R
Internal Part NumberEIS-S472M39Z5UN6AK5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S472M39Z5UN6AK5R
Related LinksS472M39Z, S472M39Z5UN6AK5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S472M39Z5UN6AK5R Details Description
Related parts for S472M39Z5UN6AK5R
ADAPTER PROGRAMMER 68-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 48QFPN datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
A600 SHELL PLUG SIZE 3 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 10V X7R 01005 datasheet.pdf