Vishay/BCcomponents S472M39Z5UN6TK6R
S472M39Z5UN6TK6R picture photo
Mfg. Part Number
S472M39Z5UN6TK6R
Brief Description
CAP CER 4700PF 1KV Z5U RADIAL
Datasheet Download
S472M39Z5UN6TK6R.pdf
Availability of S472M39Z5UN6TK6R
QUANTITY
S472M39Z5UN6TK6R Order Process
Ship out your order
Specifications of S472M39Z5UN6TK6R
Internal Part NumberEIS-S472M39Z5UN6TK6R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S472M39Z5UN6TK6R
Related LinksS472M39Z, S472M39Z5UN6TK6R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S472M39Z5UN6TK6R Details Description
Related parts for S472M39Z5UN6TK6R
RES SMD 300 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FUSE GLASS 300MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 0.82 OHM 2% 1/6W 0402 datasheet.pdf
CABLE MAC TO HAYES MODEM 6' datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V QFN3333 datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1% 0.4W 0204 datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 10SKT R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 60POS THRUHL datasheet.pdf