Laird Technologies IAS S49014WP36NM
S49014WP36NM picture photo
Mfg. Part Number
S49014WP36NM
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT PNL WIDE 14DBI 36" N MALE
Datasheet Download
S49014WP36NM.pdf
Availability of S49014WP36NM
QUANTITY
S49014WP36NM Order Process
Ship out your order
Specifications of S49014WP36NM
Internal Part NumberEIS-S49014WP36NM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupSHF (f > 4 GHz)
Frequency (Center/Band)5.5GHz
Frequency Range4.9GHz ~ 5.99GHz
Antenna TypePanel
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain14dBi
Power - Max10W
Features-
TerminationConnector, N Male
Ingress Protection-
Mounting TypeChassis Mount
Height (Max)1.378" (35.00mm)
ApplicationsWLAN
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S49014WP36NM
Related LinksS49014, S49014WP36NM Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
S49014WP36NM Details Description
Related parts for S49014WP36NM
IC OPAMP DIFF 100MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 5% 3.5W J LEAD datasheet.pdf
FERRULE 1.5MM 14 RED 1 = 500PCS datasheet.pdf
IDC CABLE - CKC14S/AE14G/X datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 80V 2A SOD123H datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT datasheet.pdf
LED COB CX1510 2700K WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1.3NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf