API Delevan S4924-221K
S4924-221K picture photo
Mfg. Part Number
S4924-221K
Brief Description
FIXED IND 220NH 2.385A 67 MOHM
Datasheet Download
S4924-221K.pdf
Availability of S4924-221K
QUANTITY
S4924-221K Order Process
Ship out your order
Specifications of S4924-221K
Internal Part NumberEIS-S4924-221K
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance220nH
Tolerance±10%
Current Rating2.385A
Current - Saturation2.385A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)67 mOhm Max
Q @ Freq49 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant325MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm)
Height - Seated (Max)0.220" (5.58mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S4924-221K
Related LinksS4924, S4924-221K Datasheet, API Delevan Distributor
S4924-221K Details Description
Related parts for S4924-221K
RES SMD 127 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 2POS NH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
ANT GRID 15DBI 900MHZ 30" N MALE datasheet.pdf
IC DSP AUDIO LOW POWER 24QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RJ45 CAT5E RECESSED LED datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 3.6NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf